Artystyczne podsumowanie roku w Przedszkolu Miejskim nr 1

W poniedziałkowe popołudnie plac Przedszkola Miejskiego nr 1 zamienił się w scenę plastyczną. Zebrani rodzice, rodzeństwo i okoliczni mieszkańcy mogli podziwiać popisy taneczne przedszkolaków. Po czym wszyscy , i dzieci i rodzice, zabrali się do pracy. Zadaniem Grupy I było wykonanie wycinanki na folii – „Dno morskie”. Grupa II malowała obraz na płótnie – „Wiosna”, a trzecia – tworzyła zamki z rurek po papierze toaletowym. Czwarta grupa projektowała domki z pudeł, a piąta rzeźbiła w mydle. „Wyczarowane” przez dzieci i rodziców prace stały się dodatkową dekoracją festynu. Po radosnej twórczości plastycznej nastąpił czas swobodnych zabaw rodziców i dzieci w czasie , w którym można było zjeść coś pysznego, napić się wody, obejrzeć galerię „Emocje dziecka w obiektywie” , ozdobić kolorowy balonik lub poczekać w kolejce na pomalowanie efektownych wzorów na twarzy lub ręce.

Gorące słońce, piękna muzyka i lekki powiew wiatru sprawił, że czas wspólnej zabawy dzieci i rodziców był pełen radości, odpoczynku i integracji z innymi uczestnikami imprezy.

Festyn Artystyczny był podsumowaniem rocznej pracy przedszkola nad wspomaganiem rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci w różnorodnych sferach działalności, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych form plastycznych.

Koordynatorkami imprezy były – pani Dorota Torbicz, Iwona Danielczuk i Agnieszka Matczuk. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress