Biblioteka wyróżniona za projekt o finansach

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie otrzymała wyróżnienie specjalne za udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego programu pod hasłem „O finansach… w bibliotece”. Uroczyste jego podsumowanie odbyło się podczas zakończonego właśnie seminarium, które odbyło się w Warszawie.

W dwudniowych obradach uczestniczyli przedstawiciele placówek z całego kraju, realizujących projekt. Włodawska książnica zdobyła wyróżnienie za najlepszą historię uczestnika spotkań edukacyjnych. Podczas uroczystości w stolicy odebrali je Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak z MBP we Włodawie oraz opiekun regionalny Grzegorz Winnicki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, natomiast uczestników kursu reprezentowała Józefa Bondarczuk.

Projekt obejmował cykl bezpłatnych spotkań, warsztatów i kursów komputerowych, przeznaczonych dla osób w wieku co najmniej 50 lat. Podczas zajęć ich uczestnicy mogli się nauczyć obsługi komputera i korzystania z usług finansowych, w tym z bankowości elektronicznej. Chodziło m.in. o zdobycie umiejętności racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, zakładania i obsługi przez Internet konta bankowego, wyboru najkorzystniejszych kart, lokat, kredytów czy polis ubezpieczeniowych.

Szkolenia były jednym z elementów Programu Rozwoju Bibliotek, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a sponsorowanego przez Narodowy Bank Polski.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress