Dzieci z MPI też segregują śmieci

W piątek, 17 listopada 2017 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie odwiedziła Pani Anna Mackiewicz – pracownik Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie, która opowiedziała przedszkolakom o selektywnej zbiórce odpadów. Dzieci dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny na temat segregacji odpadów, a następnie przystąpiły do części praktycznej – sortowania odpadów do pudełek oznakowanych odpowiednimi kolorami. Z zadaniem tym poradzili sobie znakomicie!
Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo, a słowo „recykling” znane jest już każdemu przedszkolakowi. Poprzez powyższe działania zrozumiały nie tylko sens gromadzenia i segregowania odpadów, zależności pomiędzy czystym środowiskiem, a istnieniem świata zwierzęcego i roślinnego, ale także konieczność przetwarzania odpadów. Tym samym milusińscy poszerzyli swoją wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym.
Wizyta zakończyła się rozdaniem przez Panią Anię pamiątkowych prezentów w postaci kredek oraz kart pracy i kolorowanek związanych z omawianą tego dnia tematyką.

Serdecznie dziękujemy Pani Ani Mackiewicz za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress