Dziecięcy festiwal na ostatniej prostej

Organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie Festiwal Twórczości Dziecięcej cieszy się niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji uczniowie zgłosili prawie 240 propozycji literackich, multimedialnych i plastycznych.
Jurorzy już ocenili wszystkie prace, ale ich werdykt zostanie ogłoszony w piątek 15 maja, podczas spotkania organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wiadomo jedynie, że jury przyznało 20 nagród i 38 wyróżnień.

Największą popularnością cieszyła się kategoria plastyczna, w której autorzy zgłosili 191 propozycji. Wśród uczestników tegorocznego festiwalu były dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat z 12 placówek oświatowo-wychowawczych powiatu włodawskiego, w tym m.in. z miejscowości: Dubeczno, Kaplonosy, Korolówka, Orchówek, Urszulin, Wola Wereszczyńska, Żuków i Włodawa.

Ich prace multimedialne i plastyczne zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie, natomiast propozycje literackie znajdą się w „szufladzie czytelników” na stronie włodawskiej książnicy.

Tematem jubileuszowej, organizowanej po raz piętnasty, edycji festiwalu były „Włodawskie historie bohaterów literackich”. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac, dotyczących przygód wybranych bohaterów literackich na terenie Włodawy z dowolnie wybranego okresu historii po czasy współczesne.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress