Archiwum kategorii: EDUKACJA

Artystyczne podsumowanie roku w Przedszkolu Miejskim nr 1

W poniedziałkowe popołudnie plac Przedszkola Miejskiego nr 1 zamienił się w scenę plastyczną. Zebrani rodzice, rodzeństwo i okoliczni mieszkańcy mogli podziwiać popisy taneczne przedszkolaków.

Szkolenie powiatowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

W środę (14.06.2017) w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla dyrektorów, kierowników i pracowników Gminnych Bibliotek Publicznych oraz Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.

Wycieczka przedszkolaków

6 czerwca odbyła się wycieczka grupy Biedroneczki i Misie do Lublina, której głównym celem była wizyta w teatrze.

Dzień Rodziny w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców, nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę szczególnie w tym najmłodszym wieku.

Czytanie zbliża

W dniach od 5 do 9 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 1 odbywały się spotkania literackie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Dzień Dziecka w MPI

We czwartek 1 czerwca w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym na dzieci z okazji ich święta czekała niespodzianka. Plac zabaw zamienił się w tym dniu w prerię na Dzikim Zachodzie. Każdy zakątek placu zabaw był miejscem do zdobywania kowbojskich umiejętności. Począwszy od

Rowerowy Maj w SP 3 podsumowany

Ponad 300 uczniów z 24 klas Szkoły Podstawowej nr 3 wzięło aktywny udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj 2017. Uczniowie przez cały miesiąc jeździli do szkoły rowerem, hulajnogach lub na rolkach zbierając jednocześnie znaczki w specjalnych indeksach.

Festyn z okazji Dnia Rodziny

2 czerwca po raz ósmy przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały Dzień Rodziny. Tradycją stał się Festyn Rodzinny organizowany na Kiszarni we współpracy z Radą Rodziców.

Emocje dziecka w obiektywie

30.05.2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie otwarto wystawę „Emocje dziecka w obiektywie” zorganizowaną przez Przedszkole Miejskie nr 1.

Debata Oksfordzka nad Bugiem we Włodawie

Kapituła Rady Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk (PAN) w ramach projektu „Debaty oksfordzkie do szkoły” wytypowała młodzież z Powiatu Włodawskiego do udziału w debacie oksfordzkiej. Debaty oksfordzkie od lat są częścią Festiwalu Nauki i Kawiarni Naukowej Rady Upowszechniania Nauki PAN.

VI Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie

VI Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie, których organizatorem od początku jest Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie odbyły się pod hasłem „Najpiękniejsze wiersze o rodzinie”.

Błękitne przestrzenie młodych artystów – Finał XVII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

W środę, 10 maja 2017 r. odbył się finał XVII Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Błękitu przestrzenie”

Rowerowy zawrót głowy

Od początku maja uczniowie włodawskich podstawówek ochoczo przyjeżdżają do szkoły na rowerach, rolkach i hulajnogach. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj do której przyłączyło się miasto Włodawa.

Klub Seniora Przyszłości

Włodawski Dom Kultury oraz Caritas Polska zaprasza osoby w wieku 55+ do wzięcia udziału w zajęciach w ramach programu Klub Seniora Przyszłości, który rusza już 18 maja 2017.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress