Egipcjanie zaczarowali Włodawę

Za nami kolejny dzień XXIII Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem. Mimo, że nad Włodawą krążyły deszczowe chmury publiczność nie zawiodła. Tancerze występujący tego dnia na scenie szybko rozgrzali widownię.

 

Jako pierwszy zaprezentował się zespół EL-BEHIRA z Egiptu. Arabska muzyka, kolorowe stroje i efektowne popisy taneczne sprawiły, że nad Włodawą znowu zaświeciło słonce. Dużym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych miłośników folkloru cieszył się pluszowy wielbłąd, który prosto ze sceny ruszył w taneczny rajd wśród publiczności.

Jako drugi na scenie wystąpił zespół Richard Wossidlo z Niemiec. Młodzi artyści zza naszej zachodniej granicy popisywali się umiejętnościami taneczno-wokalnymi i sprawnością fizyczną.Zaprosili również widzów do wspólnego tańca na scenie.

Na zakończenie trzeciego dnia festiwalu wystąpił Zespół Tańca Ludowego Włodawiacy.

We wtorek 14 lipca czekają nas kolejne festiwalowe prezentacje. Tym razem wystąpią zespoły ERAIKI DANTZA TALDEA z Hiszpanii, VRANOVĆAN reprezentujący Słowację i Zespół Tańca Ludowego „Polesie”. Na zakończenie w środę 15 lipca przed włodawską publicznością wystąpią zespoły „SYRENA” z Francji, „SVETI SAVA” z Serbii i „VESNYANKA” z Ukrainy. Koncerty odbywają się na rynku przy ulicy Lubelskiej we Włodawie od godziny 17.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress