Jubileuszowy festiwal dziecięcy

We Włodawie rozpoczyna się 15 edycja Festiwalu Twórczości Dziecięcej, tym razem pod hasłem „Włodawskie historie bohaterów literackich”. Propozycje dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego będą przyjmowane od soboty 15 listopada.

Zadaniem uczestników w wieku od 5 do 15 lat jest przygotowanie prac, dotyczących przygód wybranych bohaterów literackich na terenie Włodawy z dowolnie wybranego okresu historii po czasy współczesne.

Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach – plastycznej, literackiej i multimedialnej. Pierwsza obejmuje rysunki, grafiki, obrazy i plakaty. W drugiej będą brane pod uwagę wiersze, opowiadania lub piosenki, natomiast w trzeciej mogą się wykazać autorzy filmów, prezentacji albo innych form multimedialnych. Wszystkie prace będą oceniane w trzech grupach wiekowych, uczniów klas 0 – III i IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

Bohaterami poprzednich edycji konkursu byli m.in. Kubuś Puchatek i Koziołek Matołek. W ubiegłym roku 265 uczniów z 11 placówek kulturalno-oświatowych powiatu włodawskiego zgłosiło 314 propozycji. Laureatów tegorocznych zmagań artystycznych poznamy wiosną, a najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie.

Propozycje będzie można składać do końca lutego przyszłego roku. Można to zrobić osobiście w siedzibie włodawskiej książnicy, albo wysłać pocztą tradycyjną na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Przechodnia 13, 22-200 Włodawa.

Pełny regulamin konkursu i niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.mbpwlodawa.pl, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerami: 82 57 21 103 i 57 21 492.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress