Kadeci na podium

Z dwoma medalami wrócili z zawodów Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w stylu wolnym zawodnicy Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy” Włodawa.
Podczas turnieju, który w miniony weekend odbył się w Koronowie w województwie kujawsko-pomorskim, dwa brązowe krążki zdobyli, ubiegłoroczny zwycięzca w kategorii 46 kilogramów Łukasz Rusiński i Konrad Rusiński w kategorii 54 kilogramów. Obydwaj zapaśnicy tym razem rywalizowali w wyższych kategoriach niż dotąd. Łukasz Rusiński walczył w kategorii 50 kilogramów, w której wystartowało 23 zawodników, a Konrad Rusiński w kategorii 54 kilogramów, gdzie w rywalizacji uczestniczyło 16 zapaśników.

Z pozostałych reprezentantów Włodawy Adam Gaj zajął 11 miejsce w kategorii 63 kilogramów na 37 startujących, a Kamil Zając był 17 w kategorii 85 kilogramów, w której rywalizowało 21 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej, na 50 klubów, które uczestniczyły w zawodach, MLUKS „Zapasy” Włodawa uplasowały się na 15 miejscu.

Obydwaj medaliści zdobyli, oprócz brązu, kwalifikacje do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pozostali będą jeszcze o nie walczyć na zawodach makroregionalnych.

Już w najbliższy weekend podopieczni trenerów Jacka Checia, Tadeusza Kowalskiego i Roberta Lenarta wezmą udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które odbędą się w Krasnymstawie. „Zapasy” Włodawa będą mieć tam kilkunastoosobową reprezentację młodzików i juniorów stylu wolnego.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress