Archiwum kategorii: KULTURA

Zaproszenie na III Seniorską Jesienną Balladę

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Prezydium Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie zapraszają zespoły z domów kultury, gminnych ośrodków kultury, bibliotek i uniwersytetów trzeciego wieku do udziału w III Seniorskiej Jesiennej Balladzie. Impreza odbędzie się 14 października 2017

700. urodziny Miasta Lublin

Natalia Wilk prowadząca warsztaty wokalne we Włodawskim Domu Kultury wystąpi podczas wyjątkowego koncertu z okazji 700. urodzin Miasta Lublin. Natalia Wilk wykona utwór „Boże jak tu pięknie”. Zaśpiewa również w duecie z Krzysztofem Cugowski utwór „Przechadzka”.

Zapraszamy na wystawę

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ” Lepsze Jutro”zapraszają na wystawę poplenerową KREATYWNE DZIECI półkolonie artystyczne dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

Kolejna folklorystyczna uczta za nami

Mimo, że tuż przed środowym koncertem we Włodawie spadł deszcz atmosfera na włodawskim amfiteatrze była bardzo gorąca.

Święto folkloru na półmetku

Drugi dzień jubileuszowego święta folkloru we Włodawie dostarczył publiczności solidną dawkę światowego folkloru. 

Jubileuszowe święto folkloru rozpoczęte

Otwarcie jubileuszowego XXV Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem miało szczególnie podniosły charakter. Poprzedziły je bowiem wyróżnienia i podziękowania dla osób, które przez lata wspierały organizację festiwalu. Pamiątkowe upominki wręczył burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Jubileuszowe święto folkloru coraz bliżej

W tym roku Włodawa po raz 25. zamieni się w stolicę światowego folkloru. Jubileuszowe XXV Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem rozpocznie się w poniedziałek 17 lipca. Przez cztery dni włodawskiej publiczności prezentować się będą grupy z różnych stron świata.

Zapraszamy na Muzyczny Wieczorek Rosyjski

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na Muzyczny Wieczorek Rosyjski.

Ażurowym prześwitem… refleksja po wernisażu

W otoczeniu delikatnych splotów odbył się wernisaż koronkarstwa pani Anny Owsianik.

Piotr Milewski – pisarz, fotograf, wędrowiec gościem DKK przy Zakładzie Karnym i Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

We wtorek (20 czerwca 2017 r.) w naszej bibliotece gościliśmy Piotra Milewskiego – pisarza, fotografa i wędrowca, autora książek: „Japońskie dzienniki. Zapiski z roku Królika i roku Konia” oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”.

Premiera spektaklu NADAKTYWNYCH „Pamiętniki z wakacji”

Efektem kilkumiesięcznej (luty-czerwiec 2017) pracy warsztatowej podczas spotkań grupy Nadaktywnej była premiera „Pamiętników z wakacji”, profilaktycznego spektaklu „na wesoło”. Finał odbył się w poniedziałek, 19 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Zapraszamy na wystawę koronkarstwa Anny Owsianik

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na wystawę koronkarstwa Anny Owsianik „Ażurowym prześwitem”. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Galeria Na Poddaszu MBP.

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Milewskim

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie ora Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym we Włodawie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem, pisarzem, fotografem Piotrem Milewskim, które odbędzie się 20 czerwca 2017 r. o godz. 16:00 w Galerii Na Parterze MBP.

Finał XIII Konkursu Czytelniczego dla Uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tadeusz Kościuszko. Naczelnik w sukmanie na Ziemi Włodawskiej”

Finał tegorocznej, trzynastej („Tadeusz Kościuszko. Naczelnik w sukmanie na Ziemi Włodawskiej”), edycji konkursu czytelniczego przebiegał w dwóch etapach:

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress