Archiwum kategorii: KULTURA

Piotr Milewski – pisarz, fotograf, wędrowiec gościem DKK przy Zakładzie Karnym i Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie

We wtorek (20 czerwca 2017 r.) w naszej bibliotece gościliśmy Piotra Milewskiego – pisarza, fotografa i wędrowca, autora książek: „Japońskie dzienniki. Zapiski z roku Królika i roku Konia” oraz „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”.

Premiera spektaklu NADAKTYWNYCH „Pamiętniki z wakacji”

Efektem kilkumiesięcznej (luty-czerwiec 2017) pracy warsztatowej podczas spotkań grupy Nadaktywnej była premiera „Pamiętników z wakacji”, profilaktycznego spektaklu „na wesoło”. Finał odbył się w poniedziałek, 19 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Zapraszamy na wystawę koronkarstwa Anny Owsianik

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na wystawę koronkarstwa Anny Owsianik „Ażurowym prześwitem”. Wernisaż wystawy odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godz. 17:00 w Galeria Na Poddaszu MBP.

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Milewskim

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie ora Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym we Włodawie zapraszają na spotkanie z podróżnikiem, pisarzem, fotografem Piotrem Milewskim, które odbędzie się 20 czerwca 2017 r. o godz. 16:00 w Galerii Na Parterze MBP.

Finał XIII Konkursu Czytelniczego dla Uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Tadeusz Kościuszko. Naczelnik w sukmanie na Ziemi Włodawskiej”

Finał tegorocznej, trzynastej („Tadeusz Kościuszko. Naczelnik w sukmanie na Ziemi Włodawskiej”), edycji konkursu czytelniczego przebiegał w dwóch etapach:

Podróż za jeden uśmiech… podsumowanie III Nocy Bibliotek

Wieczorna akcja spotkań w bibliotekach całej Polski miała miejsce w sobotę, 3 czerwca. Hasłem edycji 2017 było „Czytanie porusza”, w związku z czym sympatycy i przyjaciele naszej biblioteki ruszyli we wspólną podróż z bibliotekarzami włodawskiej książnicy.

Nadbużańskie klimaty

W niedzielę 4 czerwca zakończył się plener malarsko-rzeźbiarski „Nadbużańskie klimaty”. Wzięło w nim udział 14 artystów z Polski i zagranicy.

Zapraszamy na spotkanie z Arkadiuszem Iwaniukiem

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie  zaprasza na spotkanie autorskie z Arkadiuszem Iwaniukiem promujące książkę „Zioła pól, lasów i ogrodów”, które odbędzie się we wtorek 13 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Na Parterze MBP.

Kwitnące słoneczniki – Jubileusz Marii Kazimiery Sarnackiej

Środowy wieczór ostatniego dnia miesiąca stał się czasem wyjątkowym z wielu powodów. 31 maja 2017 r. spotkaliśmy się w bibliotecznej Galerii Na Parterze, aby uczcić srebrną (25) rocznicę debiutu poetyckiego Marii Kazimiery Sarnackiej z Dołhobród.

Zapraszamy na Noc Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza 3 czerwca 2017 r. w godz. 18.00 – 22.00 na Noc Bibliotek.

Zilustrować głębię doznań – wernisaż malarstwa Jolanty Kuśmierz

W ciepły piątkowy wieczór, 26 maja 2017 r., mieliśmy przyjemność uroczyście otworzyć wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”.

Zaproszenie na Benefis 25-lecia debiutu poetyckiego Marii Kazimiery Sarnackiej

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na Benefis 25-lecia debiutu poetyckiego Marii Kazimiery Sarnackiej – Laureatki Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” 2016 w kategorii pisarstwo ludowe.

Kosmiczna Kosmowska Barbara w bibliotece we Włodawie!

Spotkania autorskie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki wpisały się już w nasze tradycje biblioteczne.

I Zjazd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie

W piątek, 12.05.2017 r. odbył się I Zjazd Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Włodawie powołanego na podstawie Uchwały nr I/2017 Zarządu Okręgu SBP w Lublinie z dnia 25 kwietnia 2017 r.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress