Malarskie opowieści Jarosława Romaniuka

Upodobanie do sztuki zgromadziło we wtorkowy wieczór, 15 maja 2018 r., w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie liczne grono uczestników wernisażu prac Jarosława Romaniuka „Rzeka Bug” pod Honorowym Patronatem Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.

Wydarzenie, finalne w tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” w MBP Włodawa, przebiegało w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze.

Biografię artysty przedstawiła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP, natomiast gości powitał i spotkanie poprowadził dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski.

Jarosław Romaniuk barwnie opowiedział uczestnikom o swoich zainteresowaniach, które poza malarstwem obejmują także m.in. aktorstwo i grafikę komputerową. Zapoznał też słuchaczy z procesem twórczym i emocjami towarzyszącymi powstawaniu dzieł.

Cykl obrazów Jarosława Romaniuka „Rzeka Bug” zrecenzował Profesor Stanisław Baj. Ocena całej serii znajduje się w katalogu dotyczącym wystawy, do którego lektury serdecznie zapraszamy.
Bardzo ciekawym elementem wieczoru było wspólne malowanie obrazu przez uczestników spotkania. Stworzone dzieło można podziwiać w galerii na naszej stronie internetowej.

Nie zabrakło wypowiedzi członków rodziny artysty oraz Jego przyjaciół, którzy z chętnie dzielili się ze zgromadzoną publicznością historiami z dzieciństwa i czasów szkolnych Jarosława Romaniuka.
Ostatnim punktem programu był słodki poczęstunek ufundowany przez artystę.

Na wystawie zaprezentowanych zostało 5 obrazów olejnych i 21 akryli. W gablocie można obejrzeć warsztat pracy artysty oraz katalogi z różnych ekspozycji.
Wernisażowi towarzyszyła prezentacja multimedialna w e-galerii zawierająca zarówno fotografie artysty przy różnych formach działalności twórczej oraz zdjęcia powstałych dzieł i projekty plakatów.

Wystawa będzie czynna do 15 czerwca 2018 r. w godzinach pracy biblioteki.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress