Nowy rok szkolny rozpoczęty

Po wakacyjnej przerwie włodawskie szkoły znów tętnią życiem. Wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie spotkali się z rówieśnikami i nauczycielami.
Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego we Włodawie była szczególna. Swoją działalność rozpoczęła bowiem włodawska Szkoła Muzyczna I Stopnia. W tym szczególnym dla młodych muzyków dniu towarzyszył m.in. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
– Bardzo się cieszę, że możemy się dzisiaj spotkać na inauguracji roku szkolnego w nowej placówce oświatowej w naszym mieście – mówił gospodarz miasta do zgromadzonych uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej. Wiesław Muszyński życzył uczniom wielu sukcesów. Zaprosił ich jednocześnie do występów w trakcie organizowanych przez miasto imprez i uroczystości. Uczniowie kształcić się będą w klasach fortepianu, skrzypiec, akordeonu i fletu. Jest jeszcze możliwość zapisania się do szkoły muzycznej. Trwa bowiem drugi nabór. Wnioski o przyjęcie do szkoły można składać jeszcze do 3 września w Sekretariacie Urzędu Miejskiego we Włodawie. W piątek 4 września odbędzie się badanie przydatności do Szkoły Muzycznej.

W czasie gdy jedna szkoła rozpoczyna swoją działalność, inna obchodzi swój mały jubileusz. Dokładnie 20 lat temu  powstała Szkoła Podstawowa nr 3 we Włodawie. Z tej okazji rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało w tej szkole szczególnie uroczysty charakter. Były życzenia do władz miasta i specjalnie przygotowany na ta okazję tort.

Wszystkim uczniom włodawskich szkół życzymy samych sukcesów.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress