O przyszłości młodzieży w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie kontynuuje cykl spotkań z ciekawymi, młodymi ludźmi, skierowany do gimnazjalistów i licealistów. We wtorek 24 lutego w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi, internet, kariera”, z uczniami włodawskich szkół rozmawiał Jakub Jakubowski.To jeden z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury, by opowiadać o ciekawej i perspektywicznej pracy, związanej z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy pasja i doświadczenia zawodowe, które mogą być inspiracją dla młodych ludzi.

Jakub Jakubowski jest grafikiem, baristą i prezesem Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury „Stuk-puk”. Jak podkreślali uczniowie to człowiek charyzmatyczny, mający ciekawe doświadczenia zawodowe i pasję, którą zarażał młodzież podczas wtorkowego spotkania.

Jego bohater opowiadał o tym jak rozpoczynał karierę zawodową i jak wygląda jego dzień pracy. Podczas warsztatów młodzi słuchacze mogli z nim porozmawiać również o nowych zawodach, o tym jak dobrze wybrać swoją profesję czy jak założyć własny biznes i wspólnie zastanawiali się, które z zawodów są najbardziej przyszłościowe.

W spotkaniu wzięło udział około siedemdziesięciu uczniów: Publicznego Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego i Publicznego Gimnazjum nr im. Zamoyskich oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. II Warszawskiej Brygady Saperów i II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

To już trzecia edycja projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, który Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Podczas dwóch poprzednich edycji w całej Polsce odbyło się prawie 750 takich spotkań, w których uczestniczyło ponad 21 tysięcy młodych ludzi.

Spotkanie w MBP we Włodawie prowadziła Urszula Panasiuk, a pomagały jej Małgorzata Zińczuk i Edyta Pietrzak.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress