Otylia Jędrzejczak otworzy pływalnię

 Znakomita pływaczka Otylia Jędrzejczak oraz minister sportu Joanna Mucha otworzą w poniedziałek 7 stycznia nowo wybudowaną krytą pływalnię i rozbudowaną halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie.O ile udział w poniedziałkowej uroczystości minister sportu był zapowiedziany już wcześniej, rozmowy w sprawie przyjazdu do Włodawy mistrzyni olimpijskiej trwały do ostatniej chwili. – Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że Otylia Jędrzejczak otworzy nasz nowy obiekt – powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.

Otylia Jędrzejczak cztery razy reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, w 2000 roku w Sydney, w 2004 w Atenach, w 2008 w Pekinie i w 2012 roku w Londynie. Najbardziej udane były dla niej zmagania olimpijskie w Atenach, gdzie zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne krążki na 100 metrów stylem motylkowym i 400 metrów stylem dowolnym. Władze Włodawy mają nadzieję, że jej udział w uroczystości otwarcia miejskiego basenu będzie dobrą wróżbą dla trenujących tu młodych ludzi.
Z nowoczesnej pływalni i rozbudowanej hali MOSiR-u można korzystać już od kilku tygodni, ale właśnie na poniedziałek 7 stycznia zaplanowano oficjalne rozpoczęcie ich działalności i podsumowanie obydwu inwestycji. Uroczystości będą towarzyszyć pokazy zapaśnicze i tenisa stołowego oraz występy artystyczne.

Basen we Włodawie to pierwszy taki obiekt w powiecie, ma wymiary 12,5 na 25 metrów, sześć torów o głębokości do 180 centymetrów i brodzik dla dzieci. Jest wyposażony w sprzęt do aerobiku, nurkowania i nauki pływania.

W ośrodku sportu jest pełne zaplecze sanitarno-techniczne, siłownia oraz hala sportowa i zapaśnicza, z przyrządami gimnastycznymi oraz sprzętem do gry w koszykówkę, siatkówkę i unihokeja.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress