„Pani Zamieć” metodą Kamishibai w MPI

W drugim tygodniu ferii tj. 7 lutego 2018 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie odbyły się kolejne zajęcia z innowacyjnej metody nauczania z zakresu edukacji czytelniczej, plastycznej i teatralnej, realizowane w ramach programu innowacyjnego „Kamishibai – skrzynka pełna niespodzianek”.Spotkanie z magicznym teatrem Kamishibai zostało przeprowadzone w grupie dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich, które przebywały w tym okresie w przedszkolu, na dyżurze feryjnym.
Bohaterką tego spotkania była piękna, niemiecka baśń ludowa spisana przez Braci Grimm pt. „Pani Zamieć” lub znana pod alternatywnym tytułem „Pani Zima”. Baśń opowiadająca historię pewnej wdowy i jej dwóch córek – brzydkiej i leniwej oraz pięknej i pracowitej pasierbicy. Obie córki poprzez magiczną studnię trafiają do zaklętej krainy Pani Zamieci. Każda z nich za swoją pracę otrzymuje od śnieżnej królowej inną zapłatę. Pracowita i sumienna dziewczyna za serce i swój wysiłek nagrodzona zostaje złotym deszczem, natomiast do leniwej i zachłannej córki przykleja się błotno-smolista maź.
Przedszkolaki zasłuchane w treść baśni i zapatrzone w kolorowe karty teatru wysnuły z niej morał, że w życiu nie należy być nigdy leniwym i tylko ci, którzy są chętni do każdej pracy i wykonują ją starannie, zawsze osiągną upragniony cel i zostaną docenieni.
Organizatorkami zajęć były: Magdalena Okoń i Renata Torbicz.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress