Pływalnia oficjalnie otwarta

Z udziałem wybitnej pływaczki Otylii Jędrzejczak i minister sportu Joanny Muchy we Włodawie oficjalnie otwarto nowo wybudowaną krytą pływalnię i rozbudowaną halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Z udziałem wybitnej pływaczki Otylii Jędrzejczak i minister sportu Joanny Muchy we Włodawie oficjalnie otwarto nowo wybudowaną krytą pływalnię i rozbudowaną halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Oprócz nich symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Jerzy Wrzesień oraz proboszcz parafii Św. Ludwika i przeor klasztoru paulinów we Włodawie ojciec Stanisław Jarosz.
Otylia Jędrzejczak, która w 2004 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zdobyła jeden złoty i dwa srebrne medale, podczas wizyty we Włodawie podpowiadała najmłodszym użytkownikom basenu, co mają robić, by ich przygoda z pływaniem również znalazła swój finał na zawodach krajowych i międzynarodowych.
Nowoczesna pływalnia i rozbudowana hala MOSiR-u SA otwarte dla mieszkańców już od 15 listopada. Do dzisiaj z nowoczesnych obiektów, w tym przede wszystkim pływalni, skorzystało ponad 10 600 osób.
Jedyny w powiecie basen we Włodawie ma wymiary 12,5 na 25 metrów, sześć torów o głębokości do 180 centymetrów i brodzik dla dzieci. Jest wyposażony w sprzęt do aerobiku, nurkowania i nauki pływania. Do dyspozycji użytkowników jest też wanna z hydromasażem oraz dwie sauny – sucha i parowa.
Ponadto w ośrodku sportu jest pełne zaplecze sanitarno-techniczne, siłownia oraz hala sportowa i zapaśnicza, z przyrządami gimnastycznymi oraz sprzętem do gry w koszykówkę, siatkówkę i unihokeja.
Włodawski basen jest czynny codziennie między 8.00 a 22.00. Do 15.00 obiekt jest wykorzystywany przede wszystkim przez szkoły. Placówki, dla których organem prowadzącym jest miasto, organizują na pływalni zajęcia z wychowania fizycznego za darmo, natomiast szkołom, prowadzonym przez inne samorządy, obiekt jest udostępniany odpłatnie.
Indywidualni użytkownicy płacą za godzinę korzystania z basenu 7 złotych. Bilet ulgowy, m.in. dla dzieci i osób niepełnosprawnych kosztuje 6 złotych.
Szczegółowy cennik usług znajduje się u zarządcy obiektu, czyli w MOSiRze, który prowadzi też zapisy grup zorganizowanych, w tym szkolnych.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress