Przyroda doliny Bugu i okolic miasta

Fotografowanie i obcowanie z przyrodą to jego pasja. W tym tygodniu, Leszek Niejedli bo o nim mowa, zaprezentuje efekty swojej pracy na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Wernisaż ekspozycji „Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy” odbędzie się w środę 27 sierpnia o 17.00 w Galerii „Na Parterze” przy ul. Przechodniej.
Leszek Niejedli jest absolwentem Technikum Leśnego w Biłgoraju, byłym wieloletnim pracownikiem Nadleśnictwa Włodawa, a obecnie właścicielem zakładu usług leśnych. Od ponad dwudziestu należy do Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i Komitetu Ochrony Orłów. Rodzimą florę i faunę, w tym przede wszystkim ptaki, podgląda obiektywem swojego aparatu podczas licznych wizyt w lesie. Jest wielokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Leśników OPTAL i konkursu fotograficznego „Lasu Polskiego” z 1998 roku. Jego zdjęcia są publikowane w wielu folderach i wydawnictwach przyrodniczych.

W swoim dorobku ma m.in. ekspozycje „Z życia lasu” oraz „Lasy i wody Polesia” we Włodawskim Domu Kultury, „Nadleśnictwo Włodawa w obiektywie” w Janowie Lubelskim, „Pieśń o lesie” w MBP we Włodawie, a także stałe wystawy w Nadleśnictwie Włodawa i Muzeum Ziemi Chełmskiej.

„Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy” była już prezentowana w tym roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. We włodawskiej bibliotece fotografie będzie można ją oglądać do końca września.

niejedli-plakat

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress