Rocznica DKK z Beatą Ostrowicką

Beata Ostrowicka była w czwartek 27 listopada gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży odbyło się w pierwszą rocznicę założenia Dyskusyjnego Klubu Książki. Liczną reprezentację wśród uczestników spotkania stanowili uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 3 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie.

Niespodzianką dla młodych uczestników była prośba Beaty Ostrowickiej, by zaproponowali imię dla małej maskotki, którą otrzymała od jednego z miłośników jej twórczości. Wśród propozycji padały Włochatek, Frędzel, Pędzel i Kędziorek.

Mimo różnic wiekowych, dzielących słuchaczy, Beata Ostrowicka zainteresowała wszystkim ciekawymi opowieściami o swojej twórczości, a także o poszczególnych etapach powstawania książki. Opowieści zilustrowała m.in. prezentacją dużego arkusza zadrukowanego papieru, czyli książki jeszcze przed jej pocięciem, a także okładki i wklejki przed złożeniem tych elementów w książkę.

Autorka chętnie dzieliła się swoimi pomysłami na „chwilowe problemy z weną”, przyznając, że podczas pisania dłuższych historii miewa chwile zniechęcenia i wątpliwości czy kreowany przez nią świat jest ciekawy.
Pisarka przyznała, że przygotowując się do pracy nad jedną ze swoich książek – „Eliksirem przygód”, natknęła się na 17-wieczne zagadki, którymi podzieliła się z młodzieżą. Quiz okazał się bardzo ciekawy, a dawny język zabawny, choć nie zawsze zrozumiały.

Niespodzianką dla młodych uczestników była prośba Beaty Ostrowickiej, by zaproponowali imię dla małej maskotki, którą otrzymała od jednego z miłośników jej twórczości. Wśród propozycji padały Włochatek, Frędzel, Pędzel i Kędziorek.

Uczestnicy spotkania, wśród których byli także dorośli czytelnicy, podkreślali, że pisane przez Beatę Ostrowicką, książeczki dla najmłodszych są bardzo pomocne dla rodziców w rozwiązywaniu „wielkich spraw małych ludzi”. Jeśli chodzi o lektury dla nastolatków to rzeczywistość literacka w jej książkach pomaga dorosłym zrozumieć świat, w którym na co dzień żyje młodzież.

Na zakończenie spotkania autorka złożyła autografy na okolicznościowej zakładce przygotowanej specjalnie na tę okazję, a także książkach przyniesionych przez uczniów i znajdujących się we włodawskiej bibliotece.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress