Szkolna Liga Pływacka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Szkolnej Lidze Pływackiej. To cykl zawodów, które będą się odbywać raz w miesiącu, od listopada do kwietnia przyszłego roku. Do rywalizacji mogą przystąpić dziewczęta i chłopcy, którzy będą startować w kilku kategoriach wiekowych. W pierwszej wystąpią uczniowie klas I – II szkół podstawowych i młodsi, w drugiej ich koledzy z klas III – IV, zaś w trzeciej uczniowie klas V – VI. Zawodniczki i zawodnicy z tych grup będą rywalizować na dystansie 25 metrów. Dwa razy więcej do przepłynięcia będą mieć gimnazjaliści z klas I – II oraz trzecioklasiści z gimnazjum i uczniowie I klas liceum. Wszyscy będą rywalizować na wymienionych dystansach stylem dowolnym.

Najstarsi licealiści, z klas II – III, i uczniowie pozostałych grup wystartują w kategorii „open”, mając do wyboru pokonanie 50 metrów stylem klasycznym, grzbietowym lub motylkowym. Dla najbardziej sprawnych pływaków organizatorzy przygotowali propozycję rywalizacji w kategorii „złotej”, gdzie do pokonania jest 100 metrów stylem zmiennym.

Cały cykl będzie się składać z 6 turniejów, w którym za pierwsze miejsce będzie można zdobyć 12 punktów, zaś za kolejne odpowiednio mniej. Lokaty od 10-ej będą nagradzane jednym punktem. Zwycięzców ligi poznamy po ostatnich zawodach, które odbędą się w kwietniu.

Uczniowie, którzy chcą w nich wystartować powinni do 18 listopada złożyć w recepcji włodawskiego MOSiR-u formularz zgłoszeniowy. Jest on jednocześnie zaświadczeniem o braku przeciwwskazań do udziału w zawodach pływacki. Dokumenty niepełnoletnich zawodników muszą być podpisane przez opiekuna prawnego.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerami: 82 5721 259 lub 5722 584, albo za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: mosir.wlodawa@gmail.com.

10805718_817153711681352_5369250513209968821_n

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress