Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Włodawski Dom Kultury zaprasza serdecznie na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
Przedstawienie odbędzie się w dniu 14 września 2014 roku o godz. 19.00
Cena biletu to jedyne 20 zł.Osterwa NAPISY

Bilety do nabycia w sekretariacie WDK od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 oraz dwie godziny przed spektaklem.
Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez  Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
TEATR POLSKA ma na celu ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zintensyfikowanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, niezależne i stowarzyszenia otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
W tegorocznym programie weźmie udział 19 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia w 91 miejscowościach w całej Polsce. Objazdy odbędą się między 6 sierpnia a 30 listopada 2014 roku.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł Pawła Demirskiego to rzecz o polskim czyśćcu, który jednak częściej przypomina piekło niż przedsionek raju.
Osiem historii, które wydarzyły się naprawdę, ale jak zapewniają same postaci – to nie jest teatr faktu. Na scenie mieszanka wybuchowa: dresiarz, Niemiec, biskup, generał Jaruzelski, niespełniona gwiazda muzyczna, uboga staruszka, porzucony chłopiec i dziewczyna z obozu koncentracyjnego. Wszyscy zamknięci w jednej klatce, zawieszeni między ziemią a… i tu pojawia się problem. Bohaterowie wybierają się do nieba, tylko czy polską rzeczywistość można nazwać inaczej niż przedpieklem?
Więcej o spektaklu na stronie:
http://teatr.lublin.pl/pl,0,s206,d61,byl_sobie_polak_polak_polak_i_diabel.html

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress