Włodawa walczy o przywrócenie Rejonu Energetycznego

5213 podpisów pod petycją w sprawie przywrócenia Rejonu Energetycznego we Włodawie zebrał Komitet Organizacyjny powołany w tej sprawie. Swoje poparcie wyrazili również przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców oraz stowarzyszeń. Jak informuje Lucjan Gąsiorowski założyciel Komitetu Organizacyjnego petycja wraz z podpisami została już wysłana do Ministerstwa Energii. Oddolną inicjatywę wsparły również władze Włodawy.
– Od początku wspieramy inicjatywę przywrócenia w naszym mieście Rejonu Energetycznego. Włączyliśmy się w zbiórkę podpisów pod petycją, które można było składać w jednostkach miejskich oraz podczas tegorocznych Dni Włodawy. Przygotowaliśmy również uchwałę w tej sprawie, którą Rada Miejska przyjęła podczas ostatniej sesji – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Stanowisko przyjęte przez radnych również trafiło już do Ministerstwa oraz kierownictwa PGE.
Rejon Energetyczny Włodawa został zlikwidowany w 2012 roku na skutek restrukturyzacji. W efekcie około 30 tysięcy odbiorców energii elektrycznej zostało pozbawionych miejsca, w którym mogliby liczyć na kompleksową obsługę. Dojazd do najbliższego punktu Obsługi Klienta w Chełmie wiąże się z wieloma kosztami i utrudnieniami zwłaszcza dla osób starszych. Jak podkreślają inicjatorzy akcji brak placówki RE we Włodawie stwarza również ryzyko pojawienia się wszelkiego rodzaju oszustów. Warty odnotowania jest również fakt, że we Włodawie znajduje się nieużywany biurowiec po byłym Rejonie Energetycznym. Jest on wyremontowany, posiada pełną infrastrukturę w tym również instalację klimatyzacyjną.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress