Włodawski Dom Kultury otwarty dla wszystkich

We Włodawie zakończyły się Dni Otwarte Włodawskiego Domu Kultury. To pierwsza taka inicjatywa placówki, która w ostatnich miesiącach zmieniła się nie do poznania.– Prace były wykonywane zarówno z zewnątrz budynku, jak i w środku. Odnowiliśmy pomieszczenia, niektóre na nowo zaaranżowaliśmy, wykorzystując przestrzeń, która wcześniej spełniała zupełnie inne zadania. Mamy nowe galerie i część wyposażenia. To wszystko pokazujemy podczas dni otwartych, które mają przekonać odwiedzających, że w WDK są możliwości prowadzenia ciekawej działalności, maksymalnie dopasowanej do oczekiwań naszych gości – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor placówki Mikołaj Butryn.

Przez ostatni weekend WDK zaprezentował pełny przekrój tego czym dysponuje. Codziennie odbywały się wystawy, spektakle teatralne, koncerty muzyczne i pokazy filmowe. W sumie w ciągu zaledwie trzech dni placówka oferowała prawie 30 różnych wydarzeń artystycznych. Dyrektor Butryn zaznacza, że program spotkań został dokładnie przemyślany i przygotowany pod kątem nie tylko bieżącej, ale także przyszłej działalności. – Chcielibyśmy m.in. stworzyć amatorską grupę teatralną, która kilkadziesiąt lat temu była we Włodawie. W innych miastach podobne zespoły całkiem nieźle sobie radzą, więc postanowiliśmy sprawdzić czy taki pomysł przyjmie się również u nas – dodaje Mikołaj Butryn.

Ciekawą propozycją jest także otwarcie dwóch galerii. Pierwsza to „Galeria pod kinem”, usytuowana pod sceną sali kinowej. Natomiast drugą jest „Galeria u Fryzjera”, nazywana również „Plotkarnią Włodawską”, w której wykorzystano wyposażenie salonu fryzjerskiego z lat 50-tych ubiegłego wieku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress