Zapaśnicze Mistrzostwa Polski Młodzików

Złoty medal indywidualnie i dwa miejsca w pierwszej dziesiątce oraz ósme miejsce w klasyfikacji drużynowej to dorobek zapaśników Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy  Włodawa” w Mistrzostwach Polski Młodzików, które w miniony weekend odbyły się we Włodawie.W zawodach rywalizowało 161 zawodników z 43 klubów. Najlepiej w ekipie gospodarzy zaprezentował się Ernest Dorosz, który został mistrzem kraju w kategorii 42 kilogramów. Ponadto Mateusz Hawryluk był piąty w kategorii do 100 kilogramów, a Dawid Błaszkiewicz uplasował się na 7 miejscu w kategorii 59 kilogramów. W klasyfikacji drużynowej MULKS „Zapasy” Włodawa zajął 8 miejsce. W rywalizacji województw pierwsze miejsce z 43 punktami zajęło lubelskie, które o trzy punkty wyprzedziło zachodniopomorskie. Na trzecim miejscu uplasowało się Mazowsze z dorobkiem 28 punktów. Dzięki wielu sponsorom, oprócz medali, pucharów i dyplomów, po trzech najlepszych zapaśników z każdej kategorii wagowej otrzymało nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego, a zawodnicy z miejsc 1 – 5 i sędziowie odebrali pamiątkowe koszulki, ufundowane przez firmę „ETIS”. Podczas zawodów odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum we Włodawie. Turniej zorganizowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie, Powiat Włodawski, Miasto Włodawa, Lubelski Związek Zapaśniczy w Chełmie, a także Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz MULKS „Zapasy” Włodawa. Polski Związek Zapaśniczy ogłosił też listę zawodników, którzy w połowie grudnia wystąpią w Międzynarodowym turnieju „Chmielnicki” na Ukrainie. Wśród powołanych na te zawody jest włodawianin Łukasz Rusiński.