Zaproszenie na XXII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

W imieniu organizatorów zapraszamy na XXII Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem – 11-14 lipca 2012 r.

Zbliża się 22 edycja Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem. Jedna ze sztandarowych imprez we Włodawie rozpocznie się 10 lipca i potrawa pięć dni.

Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony Ojcom Paulinom, którzy obchodzą 20 rocznicę powrotu do klasztoru i Parafii Św. Ludwika we Włodawie. Z tej okazji w specjalnym koncercie wystąpią zespoły: „Tehilim”, „Maleo Reggae Rockers” i „Joszko Broda” z autorskim programem.

Druga odsłona imprezy to koncert pod hasłem „Kalejdoskop folkloru rosyjskiego” w wykonaniu ośmiu zespołów: „Lel”, „Rosinka”, „Zabawa”, „Nieznost”, „Wiereja”, „Radunica”, „Ossa” i „Milea-Lada”.

W kolejnym dniu w stolicy międzynarodowego folkloru odbędzie się „Spotkanie kontynentów”, czyli występ zespołów z różnych części świata. We włodawskim amfiteatrze zaprezentują się grupy z Rosji, Stanów Zjednoczonych i Polski, którą będą reprezentować miejscowi artyści z zespołów tańca ludowego „Polesie” i „Włodawiacy”.

13 lipca w piątek miłośnicy folkloru i turyści wypoczywający na Polesiu będą mogli podziwiać kolejnych wykonawców, tym razem z Turcji i Ukrainy a także Zespół Tańca Ludowego „Łukowiacy”.

Tegoroczne „Lato z folklorem” zakończy się koncertem pod hasłem „Europa jest piękna”, w którym swoimi umiejętnościami taneczno-instrumentalno-wokalnymi będą się popisywać grupy z Białorusi i Hiszpanii oraz Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Więcej informacji na stronie Włodawskiego Domu Kultury.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress