Archiwum kategorii: ZDROWIE

Nie bądź żyła – oddaj krew!

W związku z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa w Oddziale Terenowym we Włodawie na odwiedzających od 22 do 24 listopada 2017 r. czekają:

Badanie sadów 2017

W listopadzie na Lubelszczyźnie, jak i w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie  sadów według gatunków i odmian w wylosowanych gospodarstwach rolnych.Badanie jest przeprowadzane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Wizyta ratownika medycznego w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie

Dnia 26 października 2017 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie odwiedził w ramach Programu Czytelniczego pt. „Czytajki nie z tej bajki” niezwykły gość – pan Radosław Bartosiak – ratownik medyczny ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie – Działu Pomocy

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Codziennie potrzebują Cię tysiące Polaków… Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi.

Ruszyła akcja „Bezpieczny i zdrowy wypoczynek letni”

W związku z nadchodzącym okresem wakacyjnym ruszyła akcja „Bezpieczny i zdrowy wypoczynek letni”.

Włodawskie Pudełko Życia

Włodawski Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza po odbiór „Włodawskiego Pudełka Życia”.

Rowerowy zawrót głowy

Od początku maja uczniowie włodawskich podstawówek ochoczo przyjeżdżają do szkoły na rowerach, rolkach i hulajnogach. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj do której przyłączyło się miasto Włodawa.

Światowy Dzień Zdrowia „Depresja – porozmawiajmy o niej”

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia, przebiegających pod hasłem „Depresja-porozmawiajmy o niej”, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włodawie oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie organizuje w dniu 7 kwietnia 2017 r. w godzinach 8:30-15:30 punkt konsultacyjny w siedzibie Poradni

Włodawa zagrała na rekord!

W trakcie 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Włodawie udało się zebrać rekordową kwotę 22.847,92 zł.

Informacja dla mieszkańców

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą szkodliwości spalania odpadów z tworzyw sztucznych.  

Siłownia pod chmurka zaprasza

Biegacz, twister, wioślarz – to tylko niektóre urządzenia z których od piątku mogą korzystać mieszkańcy Włodawy. Siłownia zewnętrzna znajduje się w sąsiedztwie placu zabaw i orlika przy Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Kampania Społeczna „Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina”

Ruszyła druga edycja Kampanii Społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. „Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina” Elementy kampanii zostały podzielone na 3 odcinki:

Krwiobus na Festiwalu Trzech Kultur

Włodawski Klub Honorowego Dawcy Krwi informuje że 24 września, drugiego dnia Festiwalu Trzech Kultur we Włodawie na  przy ulicy Rynek (parking przy księgarni) stanie krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. 

„Profilaktyka po lubelsku”

Lubelski Związek Lekarzy Rodzinnych – Pracodawców realizuje cykl akcji profilaktycznych pod hasłem PROFILAKTYKA PO LUBELSKU. Inauguracja odbyła się 22 września w roku ubiegłym. Kolejna będzie miała miejsce 22 września 2016.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress