Żywa książka odwiedziła Krasnoludki w MPI

Dnia 30 października 2017 roku dzieci z grupy Krasnoludków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie odwiedziła Pani Asia Orzeszko – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, która przygotowała dla dzieci zajęcia o książce w ramach realizowanego w przedszkolu Programu Czytelniczego pt. „Czytajki nie z tej bajki”.Pani Asia korzystając z wizyty opowiedziała małym przedszkolakom o swojej pracy w bibliotece, o tym czym różni się biblioteka od księgarni oraz jak ważną rolę pełni biblioteka we współczesnym świecie w rozwijaniu i szerzeniu kultury.
Dzieci miały okazję zapoznać się z budową książki oraz z zasadami obchodzenia się z nią. Ponadto mogły wcielić się w rolę części składowych książki i stać się „żywą książką” w pełnym tego słowa znaczeniu. Odgrywanie ról ożywionych kartek z treścią, a także kolorowych ilustracji, które dały zamknąć się okładce, wprowadziło dzieci w tajemniczy nastrój. Test z wiedzy o bajkach i jego znakomite wyniki pokazały, że Krasnoludki nie tylko dużo pracują jak w znanej wszystkim bajeczce, ale również dużo czytają!
Bardzo dziękujemy Pani Asi za poświęcony czas i ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu i oczekujemy z niecierpliwością na warsztaty w bibliotece. Organizatorką spotkania była nauczycielka p. Renata Torbicz.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress