„Święto folkloru” coraz bliżej

Tegoroczne Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem prawie „dopięte na ostatni guzik”. Ostatnie szczegóły, w tym finansowanie imprezy, w piątek 6 lipca omawiali w imieniu organizatorów z Poleskiego Stowarzyszenia Folklorystycznego i Włodawskiego Domu Kultury Bogdan Smolik oraz burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami miasto udostępni na potrzeby festiwalu m.in. zadaszoną scenę, sprzęt nagłośnieniowy i oświetlający, a także toalety, siedziska i barierki zabezpieczające oraz wesprze imprezę finansowo. Zdaniem organizatorów, uzyskane od samorządu środki, razem z pieniędzmi przekazanymi przez sponsorów, pozwolą w pełni zabezpieczyć tegoroczny festiwal.

Międzynarodowe święto folkloru we Włodawie rozpocznie się w najbliższy wtorek 10 lipca, a zakończy 14 lipca.

Pierwszy dzień będzie poświęcony Ojcom Paulinom, którzy obchodzą 20 rocznicę powrotu do klasztoru i Parafii Św. Ludwika we Włodawie. Z tej okazji w specjalnym koncercie wystąpią zespoły: „Tehilim” i „Maleo Reggae Rockers”. Oprócz nich miał wystąpić także „Joszko Broda”, ale z przyczyn niezależnych od organizatorów koncert został odwołany.

Druga odsłona tegorocznej imprezy to koncert pod hasłem „Kalejdoskop folkloru rosyjskiego” w wykonaniu ośmiu zespołów: „Lel”, „Rosinka”, „Zabawa”, „Nieznost”, „Wiereja”, „Radunica”, „Ossa” i „Milea-Lada”.

W kolejnym dniu w stolicy międzynarodowego folkloru odbędzie się „Spotkanie kontynentów”, czyli występy grup z Rosji, Stanów Zjednoczonych i Polski, którą będą reprezentować artyści z zespołów tańca ludowego „Polesie” i „Włodawiacy”.

W piątek 13 lipca miłośnicy folkloru i turyści wypoczywający na Polesiu będą mogli podziwiać wykonawców z Turcji i Ukrainy oraz Zespół Tańca Ludowego „Łukowiacy”.

Tegoroczne „Lato z folklorem” zakończy koncert „Europa jest piękna”, w którym swoimi umiejętnościami taneczno-instrumentalno-wokalnymi będą się popisywać grupy z Białorusi i Hiszpanii oraz Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress