Ania Schweisser Mistrzynią Polski

W dniach 22-24.03.2019 w Węgrowie, odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu dla najmłodszych zawodników i zawodniczek, kadetów i kadetek młodszych i starszych. Były to zawody najważniejsze w roku, bo oprócz tytułu Mistrza Polski walczono o punkty w systemie sportu młodzieżowego oraz o powołania do Kadry Narodowej. Mistrzostwa odbyły się w dwóch formach walki: przerywanej na punkty oraz ciągłej na macie. Ciosy można było zadawać od pasa w górę rękoma i nogami.

W zawodach w Węgrowie wzięło udział ponad 500 zawodników. Włodawę reprezentowała Ania Schweisser -kadetka młodsza oraz Bartek Linkiewicz kadet starszy wraz z instruktorką Małgorzatą Chomą. Dwunastoletnia Ania Schweisser wychowanka MKS „Mechanik” Włodawa „Skorpion” wystąpiła w dwóch formach,w sobotę w walkach przerywanych a w niedzielę w ciągłych.
Ania, która przygotowywała się do mistrzostw pod okiem trenera Sylwestra Protasa, wielokrotnej Mistrzyni Polski z doświadczeniem międzynarodowym Dominiki Jagiełłowicz i instruktorki Małgorzaty Chomy, wspięła się na wyżyny, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski walk przerywanych oraz Wice Mistrzyni Polski walk ciągłych. Pierwszego dnia mistrzostw włodawska zawodniczka pokonywała rywalki z takich miejscowości jak Góra Kalwaria, Szczecinek, Lubawa, Bielsko-Biała czy Warszawa. W walkach ciągłych w drugim dniu zawodów nasza reprezentantka wylosowała tzw. przedwalkę. Nie przeszkodziło jej to jednak w dotarciu do finału. Warto podkreślić że wszystkie pojedynki eliminacyjne Ania Schweisser wygrała przed czasem. Ania jest pierwszą zawodniczką w 14-letniej historii klubu, która zdobyła dwa tytuły na jednych mistrzostwach. Czekają ją teraz konsultacje Kadry Narodowej i prawdopodobnie wyjazd na Mistrzostwa Świata lub Europy.

Mniej szczęścia miał Bartosz Linkiewicz występujący w kategorii do 42 kg, który w eliminacjach trafił na Wicemistrza Polski młodzików w kickboxingu oraz taekwondo. Mimo dzielnej postawy i dużego serca do walki nie sprostał rywalowi i ostatecznie zajął miejsce poza pierwszą ósemką.

W trakcie zawodów przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Pauliny Jarzmik – młodej zawodniczki Mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu.
„Kiedy kilka lat temu pokochała Kickboxing, na ringu stała się trudną do pokonania przeciwniczką. Wielokrotnie z dumą , Świata. Dziś walczy z przeciwnikiem, który nie przestrzega reguł walki. W krótkim czasie nowotwór stał się źródłem przerzutów w organizmie. Paulina absolutnie się nie poddaje. Duch walki ją nie opuszcza! Obecnie ma możliwość poddania się terapii w prywatnej klinice Medias Klinikum w Burghausen w Niemczech. Terapia choć bardzo skuteczna jest niestety bardzo droga. Dlatego dziś zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Pomóżcie mojej Siostrze znów walczyć o spełnianie marzeń, o powrót to sportu, o zdrowie, o życie….. Każda złotówka jest warta więcej niż może się wydawać. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie – w imieniu własnym, w imieniu Pauli i całej rodziny” – źródło PZKB.
Pomoc dla Pauliny można przekazać korzystając ze strony: https://pomagam.pl/knrnk2t9.

Wyjazd zawodników MKS „Mechanik” Włodawa „Skorpion” na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie a także dzięki prywatnym sponsorom takim jak Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy „ Handbud ” we Włodawie i Państwo Maria i Ryszard Drob właścicie Hotelu „DROB” w Urszulinie.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress