Dominika Jagiełłowicz do Mistrzostwa Polski dorzuca Puchar Polski !!!

W dniach 10-11.11.2017 w Węgrowie odbył się Puchar Polski w kickboxingu walk ciągłych na macie, (light-contact). W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników i zawodniczek. Z włodawskiej sekcji kickboxingu „SKORPION” MKS „Mechanik” Włodawa w zawodach wzięła udział Mistrzyni Polski niepokonana Dominika Jagiełłowicz w kat -60 kg, która potwierdziła swoja klasę i zwyciężyła wszystkie pojedynki przed czasem zdobywając złoty medal i Puchar Polski. Dominika w tym roku nie przegrała walki w Polsce, potwierdzając tym samym że jest najlepszą kickboxerką wśród juniorek w naszym kraju. Niestety nie udało się wywalczyć medalu na Mistrzostwach Europy w Macedonii. Sędziowie mieli dylemat którą zawodniczkę wybrać najlepszą juniorka turnieju, ostatecznie została nią zawodniczka z Gliwic. Zaważył chyba medal z Mistrzostw Europy. Dominika finałową walkę skończyła w pierwszej rundzie, po serii ciosów prostych zadała kopnięcie okrężne na tułów, które odebrało chęci do walki przeciwniczce z Kalisza. Jagiełłowicz jest również wicemistrzynią Polski full -contact, gdzie finał przegrała zdaniem wielu przez mordercze zbijanie wagi przed finałem.
Kolejną włodawianka, która wystartowała w turnieju była Amelia Olszewska w kat +47 kg kadetek młodszych. Był to drugi start Amelii w Pucharze Polski i jakże udany. Nie dosyć że zdobyła srebrny medal to jeszcze jedną z walk zakończyła przed czasem zadając celne kopnięcie.
Trzecią startującą i jednocześnie debiutująca na zawodach była Oliwia Ciepołowicz. Debiut należy uznać za udany ponieważ pokazała charakter i ducha walki zdobywając brązowy medal.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego we Włodawie, Starostwa Powiatowego oraz firmy budowlanej F.H.U. HANDBUD Włodawa.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress