Dzień Dziecka 2012

„Wesołym miastem dzieci i młodzieży” stała się Włodawa w sobotę 2 czerwca. Na Rynku odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Przelotne opady deszczu i niezbyt wysoka temperatura nie ostudziły zapału młodszych i starszych mieszkańców miasta, którzy chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.Sobotni festyn rozpoczął blok gier i zabaw, które prowadziły animatorki z „Bajkolandii”. Wśród najpopularniejszych atrakcji były m.in.: malowanie twarzy, strzelanie z łuku, konkurs żabek, dmuchane zjeżdżalnie, skoki na eurobanji, turlanie w ogromnych kulach i basen wodny z kulami. Uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody rzeczowe oraz słodycze.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, którzy znakowali rowery. Warunkiem skorzystania z tej propozycji było posiadanie przez właściciela jednośladu gwarancji, potwierdzającej legalność nabycia roweru.

Ogromną frajdą dla maluchów była możliwość sfotografowania się na policyjnym motocyklu albo na quadach, na co dzień używanych przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej we Włodawie. Niezwykle widowiskowy był także pokaz gaszenia ognia pianą, który w parku obok cerkwi zaprezentowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uczestnicy festynu nie mogli wzbić się w powietrze balonem, ale mogli poznać go od środka, na ziemi.

Na festynowej scenie odbyło się również przedstawienie teatralne „Rubinowy książę” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii z Krakowa, połączone z konkursem profilaktycznym, w którym nagrody ufundowała Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przed włodawską publicznością swoje umiejętności zaprezentowali także gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury, mistrzyni Polski w kickboxingu Małgorzata Choma oraz instruktorki i uczestniczki Klubu Fitness „Strefa Kobiet”, które zachęcały do ćwiczeń „aerobik-latino”.

W czasie imprezy Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała kiermasz „Złotóweczka za książeczkę”, podczas którego za symboliczną złotówkę czytelnicy mogli wzbogacić swoje domowe zbiory m.in. o książki dla dzieci i młodzieży, powieści autorów polskich i zagranicznych, w tym kryminały, romanse, sensacyjne i historyczne oraz literaturę popularnonaukową.

Nie nudzili się również miłośnicy dobrego humoru i muzyki cygańskiej oraz amerykańskiego i polskiego rocka. Podczas rodzinnego spotkania na Rynku wystąpili m.in.: Kabaret „Inaczej”, „Androverda”, Natalia Wójcik z zespołem, a także „Illuminati”. Wieczorem publiczność bawił ubiegłoroczny finalista telewizyjnego programu „Must Be The Music” grupa „Ino Ros”. Sobotni festyn zakończył nocny spektakl Teatru Ognia „Antidotum”.

Opiekę medyczną uczestnikom imprezy zapewnił Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Włodawie.

Piknik współfinansowała Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę”, zorganizował Urząd Miejski we Włodawie, który wsparli sponsorzy: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, P.U.H „Energetyk” F. Brzozowski – J. Kędzierawski, F.H.U. „Handbud” Wiesław Blicharski, Włodawski Zakład Usług Remontowych i Budowlanych, „Greinplast” Oddział we Włodawie, „Bramstal” Robert Maik, Pracownia Złotnicza „Błażej”, Firma Wielobranżowa „Kuzi” Koziej Dariusz, F.H.U. „Kazek” Kazuro Sławomir, Kredyt Bank, a także „Altabo” Tadeusz Mielniczuk i Gościniec „Podkowa” Leszek Czerniak.

Patronami medialnymi festynu były: Informacyjna Agencja Samorządowa, Twoje Radio Włodawa i Radio Lublin.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress