Archiwum kategorii: EDUKACJA

Kolorowy tydzień w Przedszkolu Miejskim nr 2

Półmetek wakacji już za nami, podobnie jak czas dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie. Przez cały tydzień 90-cioro dzieci korzystało z kolorowych atrakcji, które przygotowały nauczycielki PM2. Zabawy w ogrodzie przedszkolnym z basenikami, namiotami, torami przeszkód, malowanie

Nominacja na „Szeryfa Praw Dziecka”

Miło mi poinformować, że jako bibliotekarz Oddziału dla Dzieci z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zostałam nominowana do tytułu „Szeryfa Praw Dziecka”.

Projekt Centralne Biuro Czytelnicze nagrodzony

Z radością informujemy, że projekt Centralne Biuro Czytelnicze realizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie uzyskał (ex aequo) główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Zwyrtała” – najlepszy pomysł promujący czytanie, organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2019.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

35 – cioro wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie pożegnało swoją placówkę.

Smerfy i Żabki w Krainie Rumianku

10 czerwca przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie wybrały się do pięknego zakątka Lubelszczyzny – Hołowna, gdzie znajduje się Kraina Rumianku.

II edycja przedszkolnego konkursu „Mam Talent”

11 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbyła się II edycja konkursu „Mam Talent”, którego celem jest rozwijanie i zachęcanie do rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci.

ZWYCIĘŻAJ ALBO GIŃ W ODWIECZNEJ GRZE O TRON…

4 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie gościła uczestników 16. Finału Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży, organizowanego przez bibliotekę we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie.

Dzień Dziecka w PM 2

Bardzo kolorową i ciekawą oprawę miał Dzień Dziecka w Przedszkolu Miejskim nr 2.

Radna w odwiedzinach u Krasnoludków z MPI

Dnia 30 maja 2019 roku dzieci z grupy Krasnoludków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie odwiedził bardzo sympatyczny gość – pani Joanna Uryniuk Radna Rady Miejskiej we Włodawie.

Sportowcy czytają dzieciom w Przedszkolu Miejskim nr 1

W poniedziałek 3 czerwca uroczyście rozpoczęliśmy XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, którego hasło w tym roku brzmi „Wychowanie przez sport i czytanie”.

Spotkanie z Joanną Jagiełło

Praca pisarza, zasady kreowania postaci, etapy powstawania dzieła oraz pełne życiowych niespodzianek losy bohaterów książek były tematem czwartkowego (30.05.2019 r.) spotkania autorskiego warsztatów słowa „Agenci czytelniczy na literackim tropie” z Panią Joanną Jagiełło w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

„Recytacje na zdrowie” w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

29 maja 2019 roku dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie wzięły udział w I etapie eliminacji wewnątrzprzedszkolnych do Konkursu Recytatorskiego pt. „Smaczne Wierszyki” organizowanego przez Przedszkole Miejskie Nr 2 we Włodawie.

CBC zaprasza na spotkanie z Joanną Jagiełło

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i CENTRALNE BIURO CZYTELNICZE zapraszają wszystkich tajnych agentów na spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło, które odbędzie się 30 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Galerii Na Parterze.

CBC zaprasza na spotkanie z Pawłem Wakułą

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i CENTRALNE BIURO CZYTELNICZE zapraszają wszystkich tajnych agentów na spotkanie z pisarzem Pawłem Wakułą. Spotkanie odbędzie się 29 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Galerii Na Parterze MBP.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress