Folklorystyczna podróż dookoła świata

Turyści i mieszkańcy Włodawy po raz kolejny szczelnie wypełnili włodawski amfiteatr by po raz 26. wyruszyć w folklorystyczną podróż po najdalszych zakątkach świata. Zanim jednak rozpoczęły się festiwalowe prezentacje nastąpiło oficjalne rozpoczęcie XXVI Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem. Formułę otwarcia wygłosili wspólnie Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, Przewodniczący Rady Miejskiej we Włodawie Tomasz Korzeniewski, Dyrektor Włodawskiego Domu Kultury Łukasz Zdolski oraz Dyrektor Festiwalu Mirosław Megiel.

Jako pierwszy przed włodawską publicznością zaprezentował się gospodarz festiwalu  Zespół Tańca Ludowego „Polesie”, który zaprezentował tańce regionalne oraz ludowe przyśpiewki oraz piosenki z różnych stron Polski.

Kolejnym przystankiem w folklorystycznej podróży była Serbia, której bogactwo kulturalne zaprezentował zespół Art. Centre University Novi Sad “Sonja Marinikovic”.

Z Bałkanów lotem błyskawicy przenieśliśmy się do Chin po których oprowadzał zespół “Yunnan Jin Xiaofeng Art Troupe”. Była to okazja do podziwiania prezentacji muzyczno-tanecznych przedstawiających różnorodną I bogatą kulturę regionu Yunnan.

Kolejne dni festiwalu zapowiadają się nie mniej ciekawie. Na scenie wystąpią zespoły min. z Węgier, Słowacji, Ukrainy,Białorusi, Meksyku, Grecji i Argentyny. 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress