O funduszach EU z wicepremier Elżbietą Bieńkowską

Z udziałem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej w Lublinie odbyła się konferencja, poświęcona możliwościom korzystania z unijnych funduszy dostępnych w nowej perspektywie finansowej. W nielicznym gronie prelegentów był burmistrz Włodawy Jerzy WrzesieńDSC_0149 DSC_0082 DSC_0114, który mówił o rozbudowie i modernizacji włodawskiej książnicy.

W prestiżowym konkursie „Polska pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich”, projekt pod nazwą „Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy” zdobył pierwsze miejsce w kategorii „miejsce przyjazne dzieciom”.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej placówka została rozbudowana, zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt, a jej zasoby zostały zinformatyzowane. Powstał także portal internetowy biblioteki. Ponad połowę kosztów na ten cel samorząd pokrył ze środków pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

Burmistrz Wrzesień mówił nie tylko o samej inwestycji, ale również nowych możliwościach, włodawskiej biblioteki, która może proponować mieszkańcom coraz szerszą i różnorodną ofertę, nie tylko czytelniczą.

Oprócz burmistrza Włodawy o innych inwestycjach, zrealizowanych dzięki funduszom unijnym, mówili podczas poniedziałkowego spotkania także prezydenci Lublina Krzysztof Żuk i Puław Janusz Grobel oraz wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Inicjatorem konferencji z udziałem wicepremier Bieńkowskiej był minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress