Kolejna folklorystyczna uczta za nami

Mimo, że tuż przed środowym koncertem we Włodawie spadł deszcz atmosfera na włodawskim amfiteatrze była bardzo gorąca.

Jako pierwszy przed włodawską publicznością, której nie straszne opady zaprezentował się dziecięcy zespół folklorystyczny „Cifrosko”ze Słowacji. Grupa zaprezentowała tańce chłopięce, dziewczęce i tańczone w parach z różnych regionów Słowacji. Tancerzom towarzyszy kapela grająca głównie na instrumentach smyczkowych. Po występie podjęto kolejną próbę rozstrzygnięcia „odwiecznego sporu” czy Janosik był Polakiem czy Słowakiem? : )

Zespół „Hacettepe University Children & Youth Folk Dance Group” ze stolicy Turcji Ankary zaprezentował tańce z różnych rejonów kraju min. z regionu Morza Czarnego. Tradycyjne utwory grane na takich instrumentach jak baglama, surma, kawala i darbuka wprowadziły niepowtarzalny orientalny klimat.

Na deser folklorystycznej uczty wystąpił zespół „AhunaOhana” rezentujący Hawaje. Grupa zaprezentowała kulturę polinezyjską i kulturę rdzennych amerykańskich Indian Nawaho. Jednym z głównych punktów występu był „taniec śmierci” z wykorzystaniem płonących pochodni. Zespół zaprosił również do wspólnego tańca na scenie najmłodszych widzów, którzy ochoczo skorzystali z tej możliwości. 

Ostatniego dnia festiwalu zaprezentują się zespoły z Bułgarii, Węgier i reprezentanci Polski – Zespół Tańca Ludowego Polesie oraz chór „Vlodaviensis”. Wszyscy miłośnicy folkloru, którzy nie mogą przybyć na włodawski amfiteatr mogą śledzić występy przez internet. Transmisję na żywo prowadzi WlodawskaTV. Początek koncertu finałowego punktualnie o 17. Zapraszamy!

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress