Kolorowy tydzień w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym

W dniach od 21 do 25 listopada w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym we Włodawie odbył się „Kolorowy Tydzień”, zorganizowany przez nauczycielki Magdalenę Okoń i Katarzynę Tajer. W czasie zabaw i działań edukacyjnych zwrócono uwagę dzieci na zdrowy styl życia, ze szczególnym uwzględnieniem zasad zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej. Każdy dzień przeznaczony był na inny kolor. Rodzice stanęli na wysokości zadania i zadbali, by każdego „kolorowego” dnia ich pociechy były ubrane w odpowiedni kolor.

Poniedziałek, dzień żółty – „Lekarz Wam powie jak dbać o zdrowie”.
Spotkanie z Panią Elżbietą Marczuk (lekarzem pediatrą) i Panem Radosławem Bartosiakiem (ratownikiem medycznym), którzy podzielili się z dziećmi wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowia i zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Wtorek, dzień pomarańczowy – „Zdrowo się odżywiamy”.
Przedszkolaki zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania, wspólnie poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Czy wszystko co lubię jeść jest zdrowe?”, a także praktycznie wykorzystały zdobytą wiedzę podczas wspólnej zabawy w segregowanie pokarmów zdrowych i niezdrowych.

Środa, dzień czerwony – „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Wspólne poszukiwanie korzyściami płynących z aktywności fizycznej. Spotkanie z rehabilitantem Panią Ewą Daciuk, która zwróciła uwagę dzieci na to jak właściwie stać, chodzić i siedzieć. Tworzenie zestawu ćwiczeń z nietypowych rzeczy (np. gazeta, maskotka, butelka).

Czwartek, dzień zielony – „Mój wygląd świadczy o mnie”.
Zapoznanie dzieci z pojęciem higieny osobistej oraz jej znaczeniem poprzez krótką scenkę o „ nielubianym brudasku”.

Piątek, dzień kolorowy – „Zdrowe przedszkolaki”.
Zwieńczeniem kolorowego tygodnia była inscenizacja wiersza „Na straganie”, przygotowana przez nauczycielki Annę Zimnicką, Agnieszkę Durys i Magdalenę Okoń. W role warzyw wcielili się rodzice i nauczyciele.

Każdy dzień był bogaty w liczne zabawy i niespodzianki dla dzieci, a także specjalnie ułożone kolorowe menu.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress