Kresowe Smaki i Talenty we Włodawie

Festiwal Kresowe Smaki i Talenty po raz pierwszy zawitał do Włodawy. Było to możliwe dzięki współpracy stowarzyszenia „Razem na kresach” oraz redakcji Super Tygodnia z władzami miasta i powiatu. Dopisali wystawcy, publiczność i pogoda. Zabawa trwała prawie do północy przy muzyce zespołu Ricco i DJ Joung. Wszyscy zgodnie podkreślali, że w przyszłym roku z chęcią ponownie odwiedzą nasze miasto.

W trakcie festiwalu rozstrzygnięty został konkurs regionalne, kresowe potrawy i wspaniałe występy na scenie.

W kategorii nalewki pierwsze miejsce zajęły Pawłowianki za nalewkę żurawinową, drugie miejsce, również za żurawinówkę Stowarzyszenie Koalicja Kulturalna i Zespół Śpiewaczy Swańki z Wyryk, trzecie miejsce – Stowarzyszenie Aktywnych Gospodyń w Lisznie za miodową pszczółkę. Wyróżniono także Wróblową Zagrodę za nalewkę jarzębinową.

Kategoria mięsa: pierwsze miejsce – KGW Brzozowa Kraina za swojskie wędliny, drugie miejsce – KGM Zosie Samosie we Włodawie za krainę obfitości, trzecie – Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod lipą” za udka faszerowane. Wyróżnienie – KGW Ryzykantki z Rudy-Huty za zrazy w sosie kurkowym i KGW Bytyń za pierogi z mięsem, szpinakiem i żółtym serem.

Kategoria pasztety: pierwsze miejsce – KGW Siedliszcze k/Dubienki za pasztet z królika, drugie – Wesołe Sąsiadki z Kołacz za pasztet drobiowy, trzecie – KGW Wólka Rejowiecka za pasztet z cukinii. Wyróżnienie – Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Szansa” w Rejowcu Fabr. za pasztet z soczewicy.

Kategoria sałatki: pierwsze miejsce – KGW Siedliszcze k/Dubienki za makaronową z kurczakiem, drugie – KGW Teresin za sałatkę makaronową i trzecie – KGW Białopole za sałatkę z bobem i feą.

Kategoria ciasta: pierwsze miejsce – Zosie Samosie za nadbużańską balerinę, drugie – KGW Orchowianki za korę, trzecie – Agroturystyka Brzozowy Las za makowiec staropolski.

Kategoria przetwory lata: pierwsze miejsce – Stowarzyszenie Aktywnych Gospodyń w Lisznie za ogórki kanapkowe, drugie – KGW Teresin za dżem jabłkowo-dereniowy, trzecie – KGW Pniównianki za kosz przetworów.

Kategoria najpiękniejsze stoisko – KGM Zosie Samosie, drugie – Wesołe Sąsiadki z Kołacz i trzecie – KGW Orchowianki.

W konkursie Kresowe Talenty zwyciężył zespół Cygańskie Rytmy z Hańska. Drugie miejsce zajęły Pawłowianki, a trzecie Babie Lato z Chełma. Organizatorzy wyróżnili wszystkich grupy występujące w konkursie.  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress