Kryta pływalnia i hala odebrane

We Włodawie kończy się jedna z największych inwestycji ostatnich lat. W piątek 29 czerwca nastąpił odbiór końcowy prac przy budowie krytej pływalni i rozbudowie hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W nowym obiekcie o wymiarach 12,5 na 25 metrów jest 6-torowy basen o głębokości do 180 centymetrów i brodzik dla dzieci oraz zaplecze sanitarne z prysznicami i szatnią, a także kasą i kontrolą dostępu do obiektów. To pierwsza taka pływalnia w powiecie włodawskim.

Ponadto, w ramach tej samej inwestycji, generalnie wyremontowano halę MOSiR-u. Ekipy budowlane przebudowały zaplecze sanitarno-techniczne, segment z siłownią oraz halę sportową i zapaśniczą. Cały kompleks został też docieplony.

Budowa pływalni i rozbudowa hali to jeden z elementów większego projektu pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury szkolnej i sportowej we Włodawie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Wartość wszystkich robót, włącznie z modernizacją placówek oświatowych, to ponad 17,5 miliona złotych, z czego większość środków to dotacja z RPO.

Ponadto za pieniądze z budżetu miasta w najbliższych tygodniach zostanie zagospodarowany terenu wokół basenu i hali sportowej. W tym tygodniu władze Włodawy przekazały plac firmie, która ma m.in.: wyburzyć stary hotel, a także wykonać drogi i chodniki oraz parkingi. Te prace będą kosztować niecałe 700 tysięcy.

Formalne zakończenie całego projektu, polegającego na modernizacji placówek oświatowych, budowie pływalni, rozbudowie hali i zagospodarowaniu terenu wokół tych obiektów, jest planowane na 31 października.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress