Książki nie tylko do wypożyczenia

Nowości wydawnicze po bardzo atrakcyjnych cenach oraz używane książki za… złotówkę można kupić w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie. Rozpoczęty właśnie kiermasz potrwa do końca roku.Wśród proponowanych pozycji są książki dla dzieci i młodzieży, powieści autorów polskich i zagranicznych, w tym kryminały, romanse, sensacyjne i historyczne, a także komiksy, słowniki  oraz literatura popularnonaukowa.
– Potencjalnym nabywcom oferujemy kilkaset nowych książek i ponad tysiąc używanych. Wśród nowych pozycji dużą grupę stanowią albumy, książki kulinarne czy edukacyjne, natomiast oferta używanych wydawnictw jest praktycznie nieograniczona – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor włodawskiej książnicy Jacek Żurawski.
W ten sposób organizatorzy kiermaszu chcą zadbać, by książki, które nie są potrzebne placówce, nie wylądowały w skupie makulatury, lecz skorzystali z nich czytelnicy. W większości przypadków są to tak zwane dublety, czyli woluminy wieloegzemplarzowe, albo pozycje, które się zdezaktualizowały.
Włodawska biblioteka zaprasza osoby, które chcą uzupełnić swoje domowe zbiory, w dni powszednie między 11.00 a 18.00. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, które w przyszłości będą udostępnione czytelnikom.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress