LAWENDOWA NOC FILMOWA

Czerwcowa noc z 12 na 13 czerwca 2015r. była wyjątkowa, bowiem tej nocy Publiczne Gimnazjum nr 1 zamieniło się w magiczne, sympatyczne, koczowisko miłośników dobrego filmu.
Już od 19.30 zaczęły przybywać kolejne zastępy nocnych Marków, objuczonych śpiworami, przytulankami, workami chipsów. Sala 59, usłana materacami, ozdobiona lampionami, lawendą i innymi wiosennymi kwiatami przywitała uczniów jak „stara znajoma”. Stali bywalcy mają tu już nawet swoje wybrane miejsca.
O godz. 20.00 ponad trzydzieści osób (wśród nich dyrekcja i nauczyciele) zniżyło się do parteru, by zająć swój kawałek materaca i pozostać na nim aż do 6.00 rano w sobotę. Pierwszym filmem tej nocy był  film Łukasza Palkowskiego „Bogowie”. Projekcję poprzedziła dyskusja o zawodach filmowych oraz wprowadzenie do filmu. Po emisji młodzi kinomani potwierdzili znaną już opinię, że to najlepszy polski film. Aby dać odpocząć materacom, jaśkom i rozprostować nogi, uczniowie wyruszyli do szkolnej kuchni aby przygotować pizzę. Uprzyjemniając sobie czas pieczenia urządzono dyskotekę, aby odtańczyć  swoje i wyśpiewać duszę. Głodni ale szczęśliwi i rozbawieni kinomani udali się do „Kawiarenki filmowej” (na co dzień to niedostępny pokój nauczycielski). Nie ma to jak smak pizzy własnoręcznie przygotowanej, kompot ugotowany w szkolnej kuchni i ciasto z domowego wypieku. Uczta królewska! Po niej nastąpił maraton filmowy. Grupa nocnych kinomanów obejrzała filmy: „Życie za życie” oraz  „Mroczne cienie”. Jak to bywa nad ranem: jedni, wypoczęci, ani oka nie zmrużyli, jeszcze innym, nie wiadomo dlaczego, oczy mocniej się kleiły. Wszystko zapewne przez te wygody. Przed 6. rano pozostało już tylko trochę po sobie posprzątać; jeszcze na orzeźwienie – konsumpcja lodów i w wyśmienitych humorach można było wracać do swoich wytęsknionych, domowych łóżek. Nie ma to jak Noc filmowa!

 

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress