Oficjalne otwarcie pływalni i hali

W poniedziałek 7 stycznia zostanie uroczyście otwarta nowo wybudowana kryta pływalnia i rozbudowana hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie. Wprawdzie z obiektów można korzystać już od połowy listopada, ale teraz zaplanowano ich oficjalne otwarcie i podsumowanie obydwu inwestycji.Udział w uroczystości, która rozpocznie się o 10.00 zapowiedziała m.in. minister sportu Joanna Mucha. Przedstawiciele władz miejskich mają nadzieję, że wśród uczestników spotkania będzie także mistrzyni olimpijska, ale jej nazwisko na razie jest trzymane w tajemnicy.Otwarciu obiektów będą towarzyszyć zawody sportowe i występy artystyczne.
Użytkownicy jedynej w powiecie pływalni mają do dyspozycji basen główny o wymiarach 12,5 na 25 metrów z 6-oma torami o głębokości do 180 centymetrów i brodzik dla dzieci. Na basenie można korzystać ze sprzętu do aerobiku w wodzie, nurkowania czy desek pływackich.
W ośrodku sportu jest pełne zaplecze sanitarno-techniczne, segment z siłownią oraz hala sportowa i zapaśnicza. Obiekt jest wyposażony m.in. w drabinki, materace, ławki i inne przyrządy gimnastyczne oraz sprzęt do gry w koszykówkę, siatkówkę i unihokeja.
Inwestycja była częścią projektu pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury szkolnej i sportowej we Włodawie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Wartość wszystkich robót, włącznie z modernizacją placówek oświatowych, to ponad 17,5 miliona złotych.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress