OSP Włodawa otrzymała wóz gaśniczy

W czwartek 3 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Wicepremiera Jacka Sasina oraz władz samorządowych z burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele.

W trakcie uroczystości PSP we Włodawie przekazano nowoczesny, w pełni wyposażony samochód ratowniczo – gaśniczy. Ochotnicza Straż Pożarna we Włodawie otrzymała z komendy powiatowej ciężki samochód gaśniczy wraz z wyposażeniem. Ponadto 31 OSP z powiatu włodawskiego otrzymało dotację na łączną kwotę 155 tys. zł.

To już kolejne wsparcie włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w tym roku. Przypomnijmy. W czerwcu strażacy otrzymali zestaw ratowniczy PSP R1, dzięki któremu mogą jeszcze skuteczniej nieść pomoc potrzebującym. Sprzęt zakupiono ze środków transgranicznych PL-BY-UA w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału OSP w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” do którego przystąpiła Gmina Miejska Włodawa.

W najbliższej przyszłości z tego samego projektu planowany jest również zakup sprzętu hydraulicznego służącego do pomocy przy wypadkach komunikacyjnych. Włodawscy strażacy odbędą też specjalistyczne przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress