Prace A.Kuryłowicz w WDK

Włodawski Dom Kultury zaprasza do oglądania prac członkini Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej Agnieszki Kuryłowicz. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 30 marca o 17.00 w tak zwanej „galerii na piętrze”.Autorka jest rodowitą włodawianką. Tworzy przede wszystkim w technice olejnej, a tematyka jej prac obejmuje m.in.: wiejskie pejzaże, martwą naturę i portrety.

Znający twórczość Agnieszki Kuryłowicz twierdzą, że jej obrazy posiadają indywidualny charakter i specyficzną atmosferę, wciągającą w swój świat odbiorcę. – Widać w nich świeżość spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i dostrzeganie detali, które ją tworzą – oceniają znawcy tematu.

Swoje obrazy wykonuje własną techniką, pędzlem i szpachelką, w zależności od oczekiwanego efektu. Zajmuje się też malarstwem ściennym, dekoracyjnym ozdabianiem pokoi dziecinnych czy nawet kominków.

Agnieszka Kuryłowicz bierze czynny udział w warsztatach, plenerach, festynach, jarmarkach i wystawach. Jej prace były dotąd prezentowane m.in. na ekspozycjach Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, Krasnostawskim Domu Kultury oraz w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress