PRZEDSZKOLNE WIERSZOWANIE „PRZEDSZKOLAK – MŁODYM PATRIOTĄ”

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie bardzo chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich. Tym razem, aż 23 dzieci wzięło udział w zorganizowanym w przedszkolu po raz kolejny „Przedszkolnym wierszowaniu” pod tytułem „Przedszkolak – młodym patriotą”.To także kolejne działanie przedszkola w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości.
I choć tematyka recytacji z pozoru wydawała się trudna, to dzięki aktywnemu włączeniu się rodziców w naukę wierszy i różnym działaniom nauczycieli udało się rozbudzać uczucie patriotyzmu w oparciu o konkretną literaturę. Wybrane wspólnie z rodzicami wiersze przybliżały to, co w Polsce piękne, wartościowe i niepowtarzalne, mówiły o miłość do ojczyzny przejawiającej się w różnych działaniach jej obywateli na przełomie lat.
Udział dzieci w uroczystościach o charakterze patriotycznym, odświętny strój, prezentacja symboli narodowych, to pierwsze kroki, by dzieci mogły czuć się „młodymi patriotami”. Nauka wierszy, hymnu, pieśni patriotycznych, składanie wieńców pod pomnikiem, odwiedzanie grobów poległych w walce o wolność żołnierzy, to dobra droga uczenia przedszkolaków patriotyzmu i dobrze, że mogą w tych działaniach mieć swój udział także rodzice.
Dzieci z dumą i powagą recytowały wiersze przed swoimi rodzicami i dziećmi z całego przedszkola, za co otrzymały dyplomy i książeczki. Wierszowanie zorganizowała Pani Bogusława Górska.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress