Robot Photon w Krasnoludkach z MPI we Włodawie

Dnia 14 marca 2019 roku dzieci z grupy Krasnoludków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie uczestniczyły w niecodziennych zajęciach z interaktywnymi robotami – Photonami. Zajęcia przeprowadziły zaproszone panie: Joanna Orzeszko i Edyta Pietrzak – bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Photon, to zabawka edukacyjna, która wprowadza dzieci w świat programowania. Robot uczy między innymi logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, rozwija pamięć i kreatywność. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą tabletu z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Przedszkolaki podczas zajęć zapoznały się z postacią robota, jego funkcjami i możliwościami. Poprzez zabawę z robotami utrwaliły takie pojęcia jak: w przód, w tył, w prawo, w lewo oraz uczyły się stawiać pierwsze kroki w pozornie tylko skomplikowanej sztuce programowania. Wielką radość sprawiły dzieciom wyścigi robotów, a także kolory, i dźwięki przez nie emitowane oraz przemieszczanie się Photona do wybranego kolegi lub koleżanki i po wyznaczonej trasie, zaprogramowanej przez naszych gości.
Spotkanie zorganizowała nauczycielka Renata Torbicz. Serdeczne podziękowania składamy pani Joannie Orzeszko i Edycie Pietrzak za atrakcyjne zajęcia.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress