„Schetynówki” zatwierdzone

Gmina Miejska Włodawa będzie się starać o dofinansowanie kolejnych inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Podczas sesji, która odbyła się w piątek 26 września radni zatwierdzili plan inwestycji, które mają być realizowane w przyszłym roku.

Jeśli wniosek o przyznanie dotacji zostanie przyjęty nowa nawierzchnia zostanie położona aż na 17 ulicach: Kołłątaja, Staszica, Elizy Orzeszkowej, Północnej, Koszarowej, Furmańskiej, Kopernika, Kotlarskiej, Kupały, Ziemowita, Estery, Saskiej, Mielczarskiego, Lipowej, Klonowej, Słonecznej i Szkolnej.

Będzie to kontynuacja prac na „schetynówkach”, które zostały wykonane w poprzednich latach. W 2011 roku miasto zmodernizowało prawie 8 kilometrów ciągów pieszych i rowerowych o powierzchni około 19 tysięcy metrów kwadratowych. Teraz, na wymienionych trasach, będą nowe nawierzchnie z infrastrukturą, podnoszącą bezpieczeństwo, czyli z wyniesionymi przejściami dla pieszych i barierkami, a także oznakowaniem pionowym i poziomym.

Szacunkowa wartość tych inwestycji to około 3 milionów złotych, z czego połowę samorząd może otrzymać z budżetu państwa. By zwiększyć te szanse miasto pozyskało dwóch partnerów – Gminę Urszulin i Gminę Włodawa. W zamian Gmina Miejska Włodawa będzie partnerem w ich staraniach o dofinansowanie ze „schetynówek”. Podobną propozycję otrzymał także Powiat Włodawski, ale z niej nie skorzystał.

Samorządy, które chcą otrzymać wsparcie w ramach NPPDL, muszą złożyć odpowiednie wnioski do najbliższego wtorku 30 września. Decyzji o przyznaniu dofinansowania można się spodziewać przed końcem roku, a prace są planowane na przyszły rok.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress