Sieć wi-fi za pieniądze z Brukseli

Francuskie Cannes, hiszpańskie Bilbao i polska Włodawa – między innymi te miasta otrzymały z Brukseli po 15 tys. euro, na stworzenie nowej publicznej i co ważne bezpłatnej sieci Wi-Fi.

Burmistrz Wiesław Muszyński podpisał umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA) na budowę punktów dostępowych (hotspotów) Wi-Fi na terenie miasta w ramach inicjatywy „ŁĄCZĄC EUROPĘ” WiFi4EU.
– Zależy nam na kompleksowym dostępie do bezprzewodowego internetu w miejscach publicznych, szczególnie ważnych ze względu na turystyczne walory miasta i jego rewitalizację – wyjaśnia Burmistrz Wiesław Muszyński – dzięki nowej sieci Wi-Fi użytkownicy uzyskają dostęp do społeczeństwa gigabitowego na niespotykaną dotąd skalę w standardzie Wave 2.0 i Hotspot 2.0.
To pierwsze środki pozyskane bezpośrednio z Brukseli.
– Środki unijne dostępne w Polsce i na Lubelszczyźnie w praktyce są na wyczerpaniu, dlatego od dłuższego czasu monitorujemy możliwości finansowania naszych działań bezpośrednio z Brukseli, w ramach konkursów i grantów ogłaszanych przez poszczególnych komisarzy bądź w unijnych agendach – wyjaśnia Sekretarz Miasta Krzysztof Małecki
Nowa sieć Wi-Fi będzie gotowa już w maju.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress