Udany początek „wolontariackiego tournee”

Nietypowy autobus zajechał w piątek 22 czerwca na rynek w centrum Włodawy. To „Autobus wolontariatu”, który w ten sposób rozpoczął tournee, promując wolontariat i zachęcając mieszkańców do zaangażowania na rzecz pomocy potrzebującym.

50 pasażerów to głównie licealiści i gimnazjaliści z różnych części Lubelszczyzny, przeważnie członkowie szkolnych klubów wolontariusza, którzy na co dzień m.in.: pomagają osobom niepełnosprawnym, chorym i osobom z zaburzeniami psychicznymi.

Podczas rozmów z mieszkańcami Włodawy tłumaczyli dlaczego warto być wolontariuszem, otwartym na drugiego człowieka, bez względu na jego pochodzenie i status społeczny.

Przez prawie cztery godziny postoju we Włodawie wolontariuszy odwiedziło ponad sto osób, w tym przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych oraz inni mieszkańcy miasta. – To zadowalająca frekwencja, tym bardziej, że nasze tournee dopiero się rozpoczyna – relacjonuje koordynatorka z Centrum Wolontariatu w Lublinie Justyna Orłowska.

Oprócz punktu konsultacyjnego dla osób zainteresowanych ideą wolontariatu i wystawy zdjęć, dużą popularnością, cieszyły się konkursy i zabawy dla dzieci.

Przy okazji wizyty we Włodawie „autobusu wolontariatu”, okazję do promocji miały także lokalne organizacje i instytucje, które na co dzień zajmują się tego typu działalnością. Swoją ofertę prezentowały m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszenie „Centrum Wolontariatu” we Włodawie.

W sobotę 23 czerwca autobus będzie w Chełmie. Dzień później przyjedzie do Zwierzyńca, potem do Puław, a na koniec, 26 czerwca, dotrze do Nałęczowa.

„Wolontariackie Tournée” odbywa się w ramach projektu „Stać Cię na wolontariat. Razem na rzecz dobrego państwa”, finansowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress