We Włodawie są pieniądze na drogi

Mieszkańcy Włodawy nie od dziś skarżą się na stan ulic w mieście. Z każdym rokiem wydłuża się lista miejsc w których naprawy są wręcz konieczne. Wszystko wskazuje na to, że tym razem remonty włodawskich ulic ruszą i to na dobre. Odnowione zostanie prawie pół miasta.

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną nawierzchnie 17 włodawskich ulic. Miasto pozyskało na ten cel fundusze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. schetynówek. Projekt „Poprawa bezpieczeństwa i wzrost dostępności do obiektów oświatowych, usługowych i użyteczności publicznej” złożony jeszcze przez poprzednie władze miasta ,ostatecznie znalazł się na 7 miejscu listy rezerwowej. Po wyborach część samorządów wycofała swoje wnioski, rezygnując z ubiegania się o dotacje. To okazało się szansą dla Włodawy.

– Mimo, że jest to projekt złożony jeszcze przez mojego poprzednika, zdecydowałem o jego kontynuacji – wyjaśnia Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. – Wszyscy wiemy jak potrzebne są remonty włodawskich ulic. To jeden z naszych priorytetów. Dlatego postanowiliśmy walczyć do końca. Nie tylko nie zrezygnowaliśmy z ubiegania się o dotację, ale wielokrotnie dopytywaliśmy i interweniowaliśmy. Wytrwałość się opłaciła i dzięki temu rozwiążemy problem modernizacji ulic w znacznej części miasta.

Nowa nawierzchnia pojawi się na ulicach, przy których w poprzednich latach powstały nowe chodniki oraz kanalizacja burzowa. Są to ulice Kołłątaja, Staszica, Elizy Orzeszkowej, Północna, Koszarowa, Furmańska, Kopernika, Kotlarska, Kupały, Ziemowita, Estery, Saska, Lipowa, Klonowa, Słoneczna, Mielczarskiego i Szkolna. Całość pochłonie prawie 3 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z dofinansowania. Resztę dołoży miasto.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress