WIELKI POŻAR WŁODAWY 22 LIPCA 1964

Ponad pół wieku temu włodawscy strażacy walczyli z największym pożarem w historii naszego miasta. 22 lipca 1964 r. ogień strawił kilkadziesiąt drewnianych budynków stanowiących element głównej zabudowy miasta. W 51. rocznicę tego wydarzenia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy „WIELKI POŻAR WŁODAWY 22 LIPCA 1964 R.”, który odbędzie się w środę 22 lipca o godz. 17 w Galerii Na Parterze MBP.
W programie:
– premierowa prezentacja zdjęć Zbigniewa Kasprzaka z Lublina
– przedstawienie foto-interpretacji Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie
– prezentacja dokumentacji fotograficznej, materiałów archiwalnych i akcesoriów pożarniczych z Izby Tradycji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie
– seans multimedialny autorstwa Tomasza Pudełko
– relacje świadków i uczestników wydarzenia
– „gorące” tematy 2015 roku – pożar lasu w Okunince 6 czerwca – premierowy pokaz zdjęć Zbigniewa Dębca.
Wystawę „WIELKI POŻAR WŁODAWY 22 LIPCA 1964 R.”, zorganizowaną we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie i Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Lublinie, w partnerstwie z Młodzieżowym Domem Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Włodawskiej i Panią Krystyną Sobańską-Stepień, będzie można oglądać  w bibliotecznej Galerii „Na Parterze” do 31 sierpnia 2015 roku.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress