Włodawa ciągle w grze o solary

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozpatrzył dwa protesty włodawskiego ratusza. Projekt „Włodawa miasto z energią” skierował do oceny merytorycznej, jednak odrzucił ten dotyczący fotowoltaiki. Oznacza to że Włodawa wciąż ma szansę na dofinansowanie dzięki któremu możliwy będzie montaż kolektorów słonecznych.

Przypomnijmy. Miasto Włodawa przygotowało projekt „Włodawa miasto z energią”, który został zgłoszony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W grudniu okazało się, że wniosek jako jedyny w powiecie włodawskim nie przeszedł pozytywnie oceny formalnej.

– Odrzucenie wniosku na tym etapie było dla nas dużym zaskoczeniem. Wywołało również falę nieuzasadnionej krytyki ze strony niektórych osób zarzucających nam niekompetencję. Od początku starałem się studzić emocje zapewniając, że będziemy odwoływać się od tej decyzji. Jak się okazało mieliśmy rację. Duża w tym zasługa Sekretarza miasta, który pomimo innych obowiązków z niezwykłą precyzją przedstawił nasze argumenty. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Miasto odwołało się od decyzji Urzędu Marszałkowskiego 4 stycznia tego roku, wskazując możliwe błędy w ocenie projektu. 7 marca do włodawskiego ratusza wpłynęło pismo w tej sprawie. Wynika z niego, że władze województwa przyznały rację miastu oraz skierowały włodawski projekt do kolejnego etapu tj. oceny merytorycznej.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress