Włodawa zaprasza na Kresowe Smaki i Talenty

Już w najbliższą sobotę (26 sierpnia) we Włodawie odbędzie się Festiwal Kresowe Smaki i Talenty. Będzie okazja do skosztowania przysmaków regionalnej kuchni kresowej. W programie zaplanowano także wielki piknik rodzinny.Przez pięć ostatnich lat SUPERgospodynie z całego regionu spotykały się w Chełmie. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach” i nasza redakcja postanowiły jednak, że pięć kolejnych edycji Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbywać się będzie w innych miastach regionu. Pomysł podchwyciły władze powiatu włodawskiego i miasta Włodawa.

– Cieszymy się bardzo z tego zaproszenia do Włodawy – mówi Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia i jednocześnie prezes stowarzyszenia. – Starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz Wiesław Muszyński z wielkim entuzjazmem podeszli do tematu. Zaoferowali pomoc w organizacji imprezy, a to bardzo dużo, ponieważ festiwal z roku na rok się rozrasta, przybywa uczestników i wystawców. Mamy nadzieję, że będzie to także atrakcyjne wydarzenie dla wczasowiczów przebywających w tym czasie nad Jeziorem Białym czy Glinki.

Impreza odbędzie się w centrum Włodawy, na placu przy Czworoboku. Rozstawione zostaną stoiska gospodyń, które będą miały okazję zaprezentować nie tylko swoje popisowe dania, ale także talenty artystyczne, ozdabiając stoisko. Przeprowadzimy konkurs kulinarny „Kresowe smaki”, w którym jurorzy ocenią potrawy i przyznają nagrody w kategoriach: nalewki, sałatki, ciasta, pasztety, mięsa, przetwory lata – marynaty. Ponadto jurorzy wyróżnią najpiękniejsze stoisko.

Nie zabraknie także wystawców rękodzieła i twórców ludowych. Na scenie zaprezentują się nie tylko zespoły zgłoszone do konkursu „Kresowe talenty”, ale także artyści zainteresowani występem na festiwalu. Podczas wieczornego koncertu zagra zespół RICO.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress